Dává vám CBN euforii?

Dává vám CBN euforii?
Dává vám CBN euforii?

Co je to CBN a jak působí na naše tělo

Jistě znáte CBD, známý kanabinoid se zázračnými účinky. Avšak méně známy, ale neméně důležitý kanabinoid je CBN neboli cannabinol. Tady bych chtěla využít příležitosti a říci o něm něco více. Vždyť i cannabis je plné neobjevených kouzel. Nekonečné možnosti a potenciál těchto malých, ale silných molekul je fascinující a věřím, že mě pochopíte, když říkám, že je třeba tento potenciál plně využít a zjistit, co všechno může CBN nabídnout.

O afinitě CBN k receptorům v našem těle

CBN se váže na cannabinoidové receptory CB1 a CB2 v našem těle. Co to ale znamená? No, receptory CB1 a CB2 jsou součástí našeho endokannabinoidového systému. Receptory CB1 jsou často nacházeny v mozku, zatímco CB2 receptory jsou častéji nalezeny v periferním nervovém systému a imunitním systému. Čím více máme kanabinoidů v těle, tím lépe bude náš endokannabinoidový systém fungovat. Je proto důležité, aby se CBN dostal do našeho těla a mohl tak prokázat své účinky.

O vlivu CBN na naši náladu

Takže jak CBN ovlivňuje naši náladu? Vytváří pocit euforie, stejně jako THC? Mnoho lidí se ptá: "Dá mi CBN euforii?" Chci vám říci, že to není tak jednoznačné. Pravdou je, že CBN má spíše relaxační účinek než psychotropní. CBN není psychoaktivní a nezpůsobuje tedy euforii jako THC. CBN působí spíše uklidňujícím způsobem. Takže pokud očekáváte, že vás CBN dostane do stavu jakési "space" euforie, nejspíš vás zklamu.

O našem zdraví a výhodách CBN

CBN je však stále cenným kanabinoidem z hlediska našeho zdraví. CBN dokáže zmírnit úzkost, napomáhá k lepšímu spánku a může mít protizánětlivé účinky. A jak nám to všechno může pomoci? No, pro začátek si vzpomeňte, kdy jste naposledy měli opravdu klidný spánek. Těžko si vzpomínáte? Tak to vás CBN může posunout zpět na správnou cestu. Ano, nejsem lékařka, ale vím, že pořádný spánek je základem pro zdravý život.

CBN a další kanabinoidy

V tomto odstavci bych se ráda zabývala tím, jak CBN funguje v kombinaci s dalšími kanabinoidy. Víte, že uvádí se, že CBN funguje nejlépe ve spolupráci s CBD a THC? Může to znít jako divoká záhada kanabinoidů, ale je to překvapivě jednoduché. Když CBN funguje ve spojení s jinými kanabinoidy, může dosáhnout ještě lepších výsledků, což se nazývá entourage efekt. To je další z mnoha důvodů, proč je cannabis tak zvláštní.

Příběh z mého života

S 40% šancí chci sdílet příběh z mého života, který souvisí s tímto tématem. Jsem maminka dvou skvělých chlapců, Ondřeje a Zbyška, a jako každá matka vím, jaké to je, když máte na starosti rodinu i vlastní dům. Jednoho dne jsem byla tak unavená, že jsem nebyla schopna usnout. Bylo to paradoxní a naprosto vyčerpávající. A v tu chvíli mi jeden můj dobrý přítel doporučil zkuste CBN. No, co vám budu povídat, ten klidný spánek byl vskutku zázračný. Ale nečekejte žádnou euforii, to ne. Tedy pokud nepočítáte euforii z toho, že jsem se konečně pořádně vyspala! To je můj malý příběh o tom, jak mi CBN pomohl.

Na závěr, myslete na to, že i když CBN nemusí dát vám pocit euforie, jako THC, má stále své výhody, které může nabídnout našemu tělu a mysli. Do příště, buďte v pořádku! A pamatujte, nikdy neztrácejte zřetel na své zdraví a dobrou náladu!

Napsat komentář