Má HHC sativa nebo indica?

Má HHC sativa nebo indica?
Má HHC sativa nebo indica?

Co je to HHC?

Dříve, než se ponoříme do složitého světa kanabisu a odpovíme na klíčovou otázku - Je HHC sativa nebo indica? Musíme se nejprve podívat, co vlastně HHC je. HHC, nebo hexahydrocannabinol, je novým hráčem na pole konopí, který vzkazuje na čáru oběma týmům - sativa a indica. Tato sloučenina je velmi podobná THC, ale s několika klíčovými odlišnostmi.

První z nich je, že HHC je plně legální - a to dokonce i ve státech a zemích, kde je THC stále zakázáno. HHC není přirozeně se vyskytující kanabinoide, ale je to péče chemie a výzkumu, který ho tady dostal. To je druhá velká odlišnost. HHC se získává z kanabidiolu (CBD), který se objevuje v konopí a rostlinách konopí v hojnosti.

Sativa a Indica: Jaký je rozdíl?

Chápu, že pro někoho, kdo je nový v oblasti konopí, může být zjišťování rozdílů mezi sativa a indica trochu matoucí. Na začátek, jak sativa, tak indica, jsou dva hlavní sourozenci v rodové linii konopí: Cannabis sativa a Cannabis indica. Tato dvě plemena konopí mají unikátní znaky - ačkoli záleží na tom, koho se zeptáte.

Pro řadu lidí je hlavní rozdíl mezi sativa a indica v tom, jaké efekty mají. Sativa se obecně pokládá za povznášející a energizující, zatímco indica se povětšinou pro své uklidňující a relaxační efekty. Za těmito efekty stojí jednotlivé terpeny a kanabinoidy, které se vyskytují v rostlinách sativa a indica.

Na čem závisí účinky konopí?

Nyní, když víme, jaké jsou fundamentalní rozdíly mezi sativa a indica, podívejme se na to, co tyto účinky ovlivňuje. Jak jsem zmínila, za tímto stojí jednotlivé terpeny a kanabinoidy. Kanabisa má desítky, někdy dokonce stovky těchto složek, a každá z nich přispívá k unikátnímu profilu dané rostliny konopí.

Jednou částí skládačky jsou kanabinoidy, jako je THC a CBD. Tyto sloučeniny jsou výrazně ovlivněné genetikou pěstované rostliny. Ta může ovlivnit, jaký je poměr THC a CBD, ale také jak jsou tyto kanabinoidy zpracovány. To je ono "hmatatelné" v konopí, to, co činí každou odrůdu tak jedinečnou.

Je HHC Sativa nebo Indica?

Tak, konečně jsme se dostali k jádru pudla. Je HHC sativa nebo indica? Odpověď je… ani jedno. Jelikož HHC není přirozený kanabinoid a je získáváno z CBD, neváže se na specifické atributy sativa neboli indica.

HHC získává nejlepší ze dvou světů. Jelikož je odvozen z CBD, může být vyroben z konopné rostliny s jakoukoli genetikou - sativa, indica, hybridní, cokoli. To dává výrobcům maximaální flexibilitu pro šití účinků HHC na míru pro konzumenty. Je to jako maškara konopí - může se převtělit do jakejkoli role, kterou si přejete.

Jaké jsou účinky HHC?

Zajímavá věc na HHC je, že ačkoli může pocházet jak z sativa, tak z indica rostlin, jeho účinky jsou jedinečné. To znamená, že přestože nejste omezené na typické efekty sativa neboli indica, HHC tě může obohatit o úplně nový pohled na svět konopí.

Podobně jako THC, HHC poskytuje povznášející, ale zároveň uklidňující účinky, aniž by způsobovalo nadměrné „stoner“ účinky, které může přinést THC. U některých lidí může být HHC méně návykové než THC, takže je to skvělá volba pro lidi, kteří hledají alternativu k pravidelné kouření konopí.

Tipy a triky pro použití HHC

Označují mě za výtvarníka konopí, a to proto, že ráda experimentuji s různými kanabinoidy a způsoby, jak je použít. Zde pár tipů, které mohou přijít vhod, pokud budete zkoušet HHC:

  • Startujte nízko a jdi pomalu. Pokud jde o nový kanabinoid, není na škodu být trochu opatrnější.
  • Hledejte výrobky z HHC od renomovaných výrobců. Kvalita náměsíční důležitá, protože chcete mít jistotu, že dostáváte přesně to, co na obalu píše.
  • Počkejte na účinky. Stejně jako s CBD, může trvat nějaký čas, než HHC začne působit, takže běžte na to pomalu a nechte to fungovat.

Před pár týdny jsem si tedy přišla na svou porci HHC a vyzkoušela jsem ho. K mému překvapení jsem zjistila, že má jiné účinky než ostatní produkty, které jsem kdy zkoušela. Cítila jsem se uvolněně, ale zároveň jsem měla pocit, že mám více energie. Práce na počítači šla lépe a já jsem byla mnohem produktivnější. A to je důvod, proč jsem se rozhodla podělit se o svou zkušenost s HHC s vámi.

Doufám, že jsem vám pomohla rozptýlit nějaké mylné představy o HHC a jeho účincích. Tak co říkáte, budete to vyzkoušet?

Napsat komentář